Druhy pláten | Fotoobrazy z plátna

Druhy pláten

Druhy pláten

Všetky obrazy z plátna vám môžeme vytlačiť na plátna Canvas 220g/m2 – 100% polyester, Premium Canvas 360g/m2 - 100% bavlna a Satin Canvas 350g/m2 - 100% bavlna.

Fotoobraz Fotoobraz

Plátno Canvas 220g/m²
100% polyester

 • Plátno má matný vzhľad.
 • Plátno má pravidelnú a hladkú štruktúru.
 • Výhodou je nižšia obstarávacia cena.
 • Plátno je vyrobené z umelého materiálu a má nižšiu gramáž.

Mojimi slovami sa jedná o lacnejšiu variantu, pomer cena/kvalita. Plátno bez potlače pôsobí synteticky avšak vždy záleží na fotografii, ktorá bude na plátne vytlačená (kvalita fotky, farba apod.). Škála farieb po tlači býva z drvivej väčšiny rovnomerne rozložená hlavne kvôli štruktúre plátna. Jednoducho povedané voľbou tlače ECO nič neskazíte a pokiaľ chcete klasiku, zvolil by som túto variantu, možno tlač v prípade potreby doplnil lakovaním, ktoré prebieha ručne v dvoch vrstvách a pomáha chrániť farby na plátne proti poškodeniu. Prvá vrstva sa nanáša 24 hod. po tlači, druhá cca po 90 minútach po tej prvej a tretej, posledná fáza patrí iba fixácii laku. Celé plátno potom schne cca ďalších 24 hodín.

Plátno Premium Canvas 360g/m²
100% bavlna

 • Plátno ja matné, má nepravidelnú štruktúru.
 • Plátno má svoje prednosti hlavne v prírodnom materiáli.
 • Plátno má vysokú gramáž bavlny 360g/m²

Fotoobraz Fotoobraz

V prípade Bavlny sa trochu pozastavím, Jedná sa o štrukturované plátno s vysokou gramážou čím oproti ECO rozhodne nemôžem hovoriť o hladkej štruktúre. Ba naopak póry, ktorými bavlna disponuje dokážu obraz a farby vytiahnuť do väčšej reality na povrchu. Bavlna sama o sebe vstrebáva viac tekutiny čiže aj farieb alebo laku, takže v prípade tlače sú naše tlačiarne viac zaťažované na spotrebu farieb, kvalitu tlače a celkovo obraz pôsobí živšie a podobá sa viac realite. Naše stroje vedia tlačiť aj na tak zložité materiály, ktoré majú v milimetroch lámavú či nepravidelnú štruktúru a to na všetkých farbách a ich prechodoch do iných odtieňov, vedia urobiť pravidelnú tlač ako na klasickej fotografii. Vždy tlačíme v najvyššej kvalite farieb ako v čiernej tak i vo všetkých pastelových farbách, ktoré bývajú veľmi chúlostivé pri manipulácií či ručným naťahovaním na rám a my všetky vaše obrazy spracovávame ručne. V prípade lakovania je to opäť otázkou vkusu. Ako pri ECO tak aj tu je výrobný proces rovnaký. Musím ale zdôrazniť, že tlač na bavlnu patrí k veľmi obľúbeným a výsledok spolu s fotografiou vo vysokom rozlíšení či profi fotkou zaujme naozaj drvivú väčšinu náročných zákazníkov..

Fotoobraz Fotoobraz

Plátno Satin Canvas 350g/m²
100% bavlna

 • Plátno vo svojej štruktúre ukrýva jemný nádych lesku.
 • V porovnaní s bavlnou a eco je štruktúra veľmi nepravidelná.
 • Plátno je odolnejšie proti mechanickému poškodeniu.
 • Materiál plátna je 100% prírodný.
 • Plátno má vyššiu gramáž 350g/m² a jedná sa o bavlnu s povrchovou úpravou, s leskom.

Toto plátno je pre mňa tak nejako srdcová záležitosť a alfou a omegou vo výbere hlavne toho čo chcem na obraze zviditeľniť a akú fotku alebo aký detail zdôrazniť…. Pokiaľ by som mal zhrnúť vyššie uvedené tak Satin je svojím spôsobom SVOJ- a vie prečo. Satin má veľmi nepravidelnú štruktúru a chybou nie je to, že má vady na svojom povrchu- drobné hrbole a nepravidelné tvary, lenže tlač na takýto materiál prináša vo svojej podstate radosť z výsledku. Pýtate sa prečo? Satén má rád všetky farby, hlavne sa s farbami hrá a svoj um ukáže vo chvíli kedy to vy chcete vidieť. Študoval som stovky fotografií a najlepšie sa vynímal na prírode, hlavne keď chcete zdôrazniť z diaľky západ slnka nad snehovým závejom, pri ktorom stojíte, trblietanie jazera s pozadím hôr v diaľke a pod. Trblietať sa môže i čiernobiela fotka, prakticky pri tomto plátne sa medze nekladú. Jediné čo by som zmienil je to, že tu nelakujeme- strata efektu. Ďalšie na čo by som vás upozornil je to, že SATIN je odolnejší ale nie pri každej farbe. Sýta čierna, pastelovo tmavé farby majú dlhú dobu schnutia, takže akonáhle od nás obdržíte obraz v sýtych, jednotlivých farbách dávajte pozor, prosím, na odbaľovanie a pokiaľ možno sa nedotýkajte plátna.

Plátno Recycled Satin Canvas 330g/m²

 • Plátno v celém svém strukturálním prošití nabízí větší nádech lesku oproti Bavlně Satin 350g/m²
 • Nabízí pravidelnou strukturu stejně jako u ECO plátna
 • Plátno je odolnější proti mechanickému poškození
 • Syntetika o gramáži 330g/m²

Fotoobrazy Fotoobrazy

Novým členem naší nabídky se počátkem roku 2022 stalo přesně toto plátno. Testovali jsme ho již před rokem ale nechali jsme mu čas. Vím, že jsme neudělali chybu. Myslím že oficiální video Vám poví vše. Ano, jde o recyklované plasty z moří, fabrik a vlastně se upřímně jedná o to že, posbírám a zpracuji staré plastové odpadky a z toho tvořím. Já Vám však popíšu co Vám nabídneme my spojením naší práce a tohoto plátna. Přesně před rokem 16.1.2021 jsme vytiskli obraz, který jsem Vám natočil na videu níže. Do dneška visí v ložnici :-) Tisk v top kvalitě, stropní světlo a přechod ze strany na stranu. Je vidět, co plátno nabízí a je už na Vás jestli chcete přesně to, co vidíte. Přiložil jsem i několik fotografií k porovnání. Kvalita barev spolu s tiskem je ohromující. Jednoznačně bych u tohoto plátna nevolil sytě černou barvu ( dlouhá doba schnutí po dryingu ) a také proto, že toto plátno potřebuje svůj UM ukázat se na veselých, živých a sytých barvách.

Rozdiely medzi plátnami

Z diaľky rozdiel nespoznáte ale z metra je rozdiel znateľný.

Fotoobrazy Fotoobrazy Fotoobrazy

Sledujte nás na @fotoobrazy_z_platna
Historie Historie:
Druhy pláten

Druhy pláten

Všetky obrazy z plátna vám môžeme vytlačiť na plátna Canvas 220g/m2 – 100% polyester, Premium Canvas 360g/m2 - 100% bavlna a Satin Canvas 350g/m2 - 100% bavlna.

Lakovanie

Lakovanie

Fotoobraz z vlastnej fotky je veľmi krehký produkt. Pokiaľ si zvolíte fotoobraz s lakovaním tak obraz lakujeme ručne valčekom (nanášame dve vrstvy priehľadného laku) a potom plátno schne.

Manuál na vkladanie fotky

Manuál na vkladanie fotky

Správny postup úpravy vašej fotografie v editore vám zaručí ten najlepší výsledný fotoobraz a spokojnosť s výsledkom. Postup si ukážeme na fotografii dievčatka s mačičkami. Pri dodržaní postupu a doporučení bude výsledný fotoobraz v najlepšej možnej kvalite.

Odoberajte naše novinky a akcie

Chcete, aby vám neuniklo nič dôležité z nášho eshopu?
Potom neváhajte a prihláste sa k odberu noviniek.